KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15758101
nr 1575 8101
Fritz Rosenthal
(1870-1939), Tyskland
Oljemålning, Signerad, daterad 33, landskap. Olja på duk, 63x88cm, yttermått inklusive ram: 70x96cm
Fritz Rosenthal, tysk-svensk målare och dekorationsmålare född 1870
Utrop:
500 kr
måndag 30 oktober 2023
kl 20:56:06
Fritz Rosenthal
Läs mer om Fritz Rosenthal